Öğretmenlerin İller Arası İsteğe Bağlı Yer Değiştirme Sonuçları Açıklandı

Öğretmenlerin İller Arası İsteğe Bağlı Yer Değiştirme Sonuçları Açıklandı
Millî Eğitim Bakanlığı, öğretmenlerin iller arası isteğe bağlı yer değiştirme sonuçlarını açıkladı. Sonuçları öğrenmek için hemen tıklayın!

Öğretmenlerin İller Arası İsteğe Bağlı Yer Değiştirme Sonuçları Açıklandı

Millî Eğitim Bakanlığı (MEB), kadrolu öğretmenlerin iller arası isteğe bağlı yer değiştirme sonuçlarını yayımladı. Öğretmenler, atama sonuçlarına personel.meb.gov.tr adresi üzerinden ulaşabilirler.

MEB tarafından yapılan duyuruya göre, iller arası yer değiştirme başvurusunda bulunan öğretmenlerin atama sonuçları ilan edildi. Yer değiştiren öğretmenler, 14 Haziran 2024 tarihinden itibaren görev yaptıkları okullardan ayrılarak yeni görev yerlerine başlayabilecekler.

Sonuçlara Nasıl Ulaşabilirsiniz?

  • MEBBİS Üzerinden Öğrenme: MEBBİS kullanıcı hesabınız ile atama sonuçlarına ulaşabilirsiniz. Sonucunuzu öğrenmek için buraya tıklayın.
  • e-Devlet Üzerinden Öğrenme: e-Devlet kullanıcı hesabınız ile de atama sonuçlarına erişebilirsiniz. Sonucunuzu öğrenmek için buraya tıklayın.

Yeni Görev Yerine Başlama

İller arası yer değiştiren öğretmenler, 14 Haziran 2024 tarihinden itibaren görev yaptıkları okullardan ayrılarak yeni görev yerlerinde göreve başlayabilecekler. Bu süreçte gerekli evrakları tamamlamaları ve yeni görev yerlerine zamanında ulaşmaları önemlidir.

Atama takvimi:

  • Başvuru Tarihleri: 3-7 Haziran 2024
  • Atama Tarihi: 11 Haziran 2024
  • İlişik Kesme İşlemleri: 14 Haziran 2024'ten itibaren
  • Başvurular sadece elektronik ortamda yapılacaktır.
  • Sürecin tamamlanması için başvuruların tam ve eksiksiz şekilde tamamlanması ve gerekli belgelerin yüklenmesi gerekmektedir.
  • Başvurularda yanlış bilgi verilmesi halinde başvurular geçersiz sayılacaktır.

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.